Arazi Durumu

​TARIM ALANI (HA)677.970%39,93
ÇAYIR VE MERA ALANI691.028%40,70
ORMAN-FUNDALIK ALANI135.827

 %8,02

TARIM DIŞI ALAN192.688%11,35
TOPLAM 1.697.513%100
İlçe AdıToplam Alan(dekar)Tahıllar ve diğer bitkisel ürünlerin ekilen alanı(dekar)Nadas alanı(dekar)Sebze bahçeleri alanı(dekar)Meyveler, içecek ve baharat bitkilerinin alanı(dekar)
Kocasinan1.005.801466.735525.1926.7907.075
Melikgazi166.74959.526102.4786584.074
Akkışla95.58764.92329.722160782
Bünyan540.675340.357196.7558642.699
Develi669.514465.682105.73892.3895.705
Felahiye178.26794.48381.993341.757
Hacılar27.12212.35512.2996371.831
İncesu281.598132.172107.6154.80637.005
Özvatan139.22376.12655.345637.689
Pınarbaşı985.086470.647512.4541.017968
Sarıoğlan408.618212.324195.758307229
Sarız163.915125.03238.16835680
Talas227.252114.03646.12153.82513.270
Tomarza496.679371.68814.349110.250392
Yahyalı262.301196.17524.8811.50039.745
Yeşilhisar354.215250.53855.51916.95131.207
TOPLAM6.002.6033.452.7992.104.387290.286155.108
''